MARGAREJRO MARGAREJRO MARGAREJRO MARGAREJRO


Szczenięta               Nasze Psy               Kontakt / Mapka

Chihuahua to duży pies w niewielkim ciałku (waga wzrorcowa dorosłego psa to 2 do 3 kg - odstępstwa od tej wagi w dół lub górę to zwyczajnie wada). Nie jest zabawką i nie powinien być tak traktowany. To psiak żywy, bystry, wesoły i przyjacielski. Jest bardzo wrażliwy i mocno przywiązany do właściciela, którego nie odstępuje na krok. Lubi być w centrum zainteresowania i przesiadywać na kolanach lub blisko swoich ludzi. Ignorowany przez dłuższy czas, upomina się o należną mu uwagę. Zwykle największym uczuciem darzy wybraną osobę, ale jest miły również dla pozostałych domowników. Bywa nieufny wobec obcych osób, w końcu jego rozmiar pozwala mu jedynie uciekać jeśli ktoś obcy miał by złe zamiary wobec niego...

Chihuahua bywa traktowana przez niektórych właścicieli jak zabawka. A to prawdziwy pies, chętny do nauki, co rzadko jest wykorzystywane przez właścicieli.

Przedstawiciel tej rasy jest bardzo aktywny i ruchliwy – wszędzie go pełno, zajrzy w każdą dziurę i spenetruje każdy kąt. Chihuahua to zwierzak czujny i pewny siebie, dzielnie broni swojego terenu i jest gotów obszczekać każdego intruza. Nie potrzebuje długich spacerów, ale lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i należy mu to umożliwić.

Chihuahua wyhodowano, aby uprzyjemniała czas właścicielowi. Nie oczekiwano od niej bezwzględnego posłuszeństwa i nie stawiano przed nią konkretnych zadań.